Gıda Güvenliği

Gıda güvenliği olmazsa olmazımız


En iyi kalitede sultaniye üzümün yetiştiği Manisa yöremizin üreticilerinden gelen tamamen güneşte kurutulmuş hammadde öncelikle üzüm eksperlerimiz tarafından kalite standartlarına uygunluğunun kontrolü yapılarak satın alınır.

İzlenebilirlik sağlanması için alınan her bir çuval ya da kasaya numara verilir, bu numara ile gelen her kuru üzümün geliş tarihi, üreticisi, miktarı ve hangi yöreye ait olduğu bilgilerine ulaşılır.

Tüm süreç teknoloji elinde

Tesislerimizde kuru üzüm yıkama, yağlama, seçme-ayıklama, boylama gibi aşamalardan geçer. Ön eleme aşamasından sonra çöp, sap gibi yabancı maddelerinden ayrılan kuru üzüm içilebilir nitelikteki dezenfekte edilmiş su ile yıkanarak en az 24 saat dinlendirmeye bırakılır. Üretim hattında müşteri isteğine uygun olarak %100 bitkisel yağlarla yağlanan kuru üzüm kalburlar ve lazer tarayıcıdan geçerken bozuk, çürük, küflü, gelişmemiş tanelerle sap ve çöplerinden ayıklanırken, X-Ray makinalarından geçirilerek de özellikle batık taş ve sert plastik gibi yabancı maddelerinden de arındırılır. Son olarak metal detektörden geçirilerek taranır. Yasal mevzuatlara ve gıda güvenliği şartlarına uygun olarak üretilip müşterilerimize sunulur.

Yüksek kalite

20.000 ton olan yıllık üretim kapasitemizde yüksek kalite standartlarımızı sağlayabilmek için ürünlerin tümü kalburlar, 5 adet lazer tarayıcı, 2 adet x-ray cihazı ve 2 adet farklı hassasiyetlerdeki metal detektörden geçirilerek Sungift markası ile üretilmektedir. Ayrıca farklı gramajlarda ambalaj üretimi yapabilmek için de 4 adet selefon ambalajlama makinemiz bulunmaktadır.